ورود
ورود
ورود با رمز یکبار مصرف
ورود
عضویت
شهربازی شمیران سنتر، میزبان کودکان محک شد!

شهربازی شمیران سنتر، میزبان کودکان محک شد!

شهربازی شمیران سنتر، میزبان کودکان محک شد!

 

شهربازی شمیران سنتر در روزهای 24 و 28 تیرماه، برای اولین بار میزبان کودکان محک بود تا خاطرات خوشی در روزهای سخت درمان، برای فرزندانمان رقم بخورد.

هماهنگی برگزاری این برنامه تفریحی، توسط واحد خدمات حمایتی محک و با همکاری واحد روانشناسی انجام شد تا فضایی شاد برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده¬هایشان فراهم شود. 

شهربازی شمیران سنتر در روز 24 تیر ماه، خاطره¬ای از بازی، خنده و مهربانی را با حضور 14 کودک تحت درمان محک، خانواده‌های آنها، 5 داوطلب اتاق بازی و 5 نیروی موظف واحد خدمات حمایتی، در حافظه خود ثبت کرد. این برنامه در روز 28 تیرماه نیز با حضور 17 کودک بیمار و والدینشان، 7 داوطلب و 10 نیروی موظف تکرار شد تا فرزندان محک، ساعاتی را دور از محل درمان و بیمارستان، شادتر و کودکانه‌تر زندگی کنند.

در طی این دو روز، در هر گوشه از شهربازی، کودکی شاد، مشغول بازی بود و در ادامه با ناهار و آبمیوه از کودکان شرکت‌کننده در این برنامه پذیرایی شد.

حمیدرضا حق¬شناس، از اعضای شورای داوطلبان محک و نماینده گروه داوطلبان کار با بیمار، در مورد اجرای دوباره چنین برنامه¬هایی ابراز امیدواری کرد و گفت: ((خوشحال هستیم که مجددا چنین برنامه هایی برگزار می‌شود، چرا که این قبیل برنامه¬ها برای کودکان محک خیلی قشنگ و  فوق‌العاده روحیه‌بخش هستند و باعث می‌شوند برای چند ساعت هم که شده، کودکان تحت درمان در محیط بازی قرار بگیرند و فکرشان آزاد شود.))

مونا حسین زاده، داوطلب واحد کار با بیمار محک که از سال 1395 به فعالیت داوطلبانه در محک مشغول است، از جمله داوطلبانی بود که در این اردو حضور داشت. وی در خصوص تجربه حضور خود گفت: ((من اولین بارم بود که در چنین برنامه¬ای شرکت می‌کردم. تجربه خیلی خوبی بود و خوش گذشت و با کمال میل دوست دارم باز هم در این برنامه¬ها شرکت کنم. به نظرم مهم‌ترین دستاورد این برنامه ها برای بچه‌ها، شاد شدن است.))

به امید روزی که تمام کودکان شاد زیستن را تجربه کنند و تنها صدای خنده کودکان زیر سقف آسمان بپیچد.

کارگروه تولید محتوای داوطلبان محک

تیر ماه 1402