ورود
ورود
ورود با رمز یکبار مصرف
ورود
عضویت
مراسم دعا و دف‌نوازی بانوان در محک، یک سنت دیرینه

مراسم دعا و دف‌نوازی بانوان در محک، یک سنت دیرینه

مراسم دعا و دف‌نوازی بانوان در محک، یک سنت دیرینه 

 

اولین مراسم دعا و دف¬نوازی امسال، عصر یکشنبه، 25 تیر ماه، در سالن آمفی تئاتر ساختمان شماره 2 محک «یادمان میترا السادات میر‌باقری»، برگزار شد. این مراسم که مختص بانوان اجرا می‌شود، سابقه¬ای طولانی در محک دارد. این مراسم با عنوان مولودی اولین بار در سال 1384 و به همت داوطلبان بخش مددکاری برگزار ¬شد. بانوان علاقه¬مند می¬توانند با تهیه بلیت، در این رویداد شرکت کنند.

 مراسم با مروری بر خاطرات مولودی¬های سال¬های گذشته آغاز و با اجرای هنرمندانه گروه دف-نوازان، مولودی¬خوانی و نیایش برای بهبودی کودکان مبتلا به سرطان، ادامه پیدا کرد تا مدعوین لحظاتی لبریز از آرامش و معنویت را تجربه کنند. 

 امور مربوط به اجرای مراسم مولودی امسال را، 54 بانوی داوطلب بخش مددکاری محک به همراه 28 داوطلب امور اجرایی انجام دادند. به همت آنان و به رسم هرساله، بازارچه خیریه کوچکی نیز در سالن مجاور آمفی¬تئاتر محک برپا شد که غرفه¬هایی نظیر کارهای هنری، گل و گیاه، زیورآلات، انواع غذاهای خانگی، کیک و شیرینی¬های خانگی و ... برپا و تمام عوایدشان به محک تقدیم شد. شرکت¬کنندگان در این مراسم، ضمن گذراندن لحظاتی سرشار از معنویت و دعا، با خرید از این غرفه¬ها در تأمین هزینه¬های درمانی و رفاهی فرزندان محک نیز سهیم شدند.

تأمین هزینه و تهیه انواع غذا و مواد خوراکی، تهیه وسایل غرفه¬ها و چیدمان آنها، انجام هماهنگی-های لازم با مولودی¬خوان و گروه دف¬نوازان، توسط بانوان بخش مددکاری انجام شد و داوطلبان اجرایی نیز در امور حسابداری، تدارک و برپایی غرفه¬ها، عکاسی و کنترل بلیت مشارکت داشتند.

صد در صد عواید حاصل از فروش اقلام غرفه¬ها و فروش بلیت صرف تأمین هزینه¬های درمانی و رفاهی فرزندان محک خواهد شد.

منیژه محمودیان، از بانوان داوطلب پیشکسوت و مسئول و هماهنگ کننده مولودی، با اشاره به هدف برگزاری این مراسم گفت: ((مقصود از برگزاری مولودی از سال 1384 تا به حال، در درجه اول کسب درآمد برای تأمین هزینه¬های درمان کودکان محک است اما هدف دیگر این است که، مولودی سبب می¬شود یاوران و دوستانمان به محک نزدیک¬تر شوند.)) وی ادامه داد: ((به نظر من زیباترین بخش مولودی، همکاری و همیاری خانم¬های داوطلب و مشارکت یکپارچه همه بخش¬های محک است.))

مریم فروزش، از اعضای شورای داوطلبان و نماینده گروه داوطلبان مددکاری، ضمن ابراز خوشحالی در خصوص استقبال شرکت‌کنندگان از این مراسم، در مورد حال و هوای مراسم امسال گفت: ((استقبال از مراسم مولودی همیشه بی¬نظیر بوده است. برگزاری چنین اقدامات داوطلبانه¬ای در محک نظیر مولودی، بازار و یا حتی مراسم‌هایی برای مادران که به همت و با مشارکت داوطلبان انجام می¬شود، آنقدر حس و حال خوبی دارد که به سادگی قابل وصف نیست.)) وی در ادامه افزود: ((در اجرای این قبیل مراسم‌ها، همه‌ افراد‌، از داوطلبان اجرایی گرفته تا خانم‌های داوطلب مددکاری دست به دست هم می‌دهند تا همگی به یک هدف برسند: درمان و بهبود کودکان محک. این روز‌ها، روزهای‌ بسیار دلنوازی برای ما هستند، سراسر نور و روشنایی. با دیدن یک لبخند بر لب کودکان محک، تمام خستگی‌هایمان فراموش می‌شود و این حس رضایت از برداشتن یک گام هر چند کوچک به نفع کودکان محک، برایمان خیلی شیرین است.)) وی در انتها از همراهی و همدلی تمامی بانوان داوطلب مددکاری قدردانی کرد و افزود: ((با یاری گرم شما عزیزان این مراسم هم مانند سال‌های گذشته به خوبی برگزار شد. برای تک تک شما عزیزان آرزوی سلامتی دارم.))

به امید تداوم همراهی تمام یاوران، داوطلبان و نیکوکاران در مسیر ارتقای کمی و کیفی حمایت¬های درمانی و رفاهی از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده¬های آنها و بهبودی روز افزون فرزندان محک.

کارگروه تولید محتوای داوطلبان محک

تیرماه 1402